Yedekleme Çözümleri

İster iş, ister kişisel kullanıcısı olun, tüm verileriniz için yedekleme yazılımı bulundurmanız önemlidir. Aksi takdirde kaydettiğiniz veriler diskiniz çöktüğünde kaybetme riski oluşacaktır. Böylelikle verilerinize ulaşmanız ciddi oranda etkilenecektir. Dolayısıyla tek bir yedekleme çözümüne güvenilmemelidir.

İhtiyaç duyulduğunda farklı yedeklemeleri kolay ve otomatik olarak ayarlamanıza izin veren yedekleme çözümleri vardır. 

 Yedekleme Çözümleri

Yedekleme Çözümleri Türleri: Tüm yedekleme çözümleri aynı değildir.Bu çözümler, aynı düzeyde verileri korumayı ve geri yüklemeye imkan tanımaz.

Birden fazla yedekleme çözümü almanız işletmeniz için çok katmanlı güvenlik sağlar. Veri kaybını azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışan veri yedekleme ve  kurtarma çözümlerinin bir kombinasyonu tercih edilmelidir.

Yerinde Yedekleme Çözümleri: Verilerinizin yedeğini oluşturmanın en basit yollarından biri, bir yedek cihaz kullanarak önemli dosyaların kopyalarını saklamaktır. Virüs bulaşması, eksik dosya, silinen dosya, dosya bozulması veya şifreleme, disk bozulması veya donanım arızası durumunda, yedekleme çözümleri işletmenize tam kurtarmaya hızlı erişim sağlar. Ancak yerinde yedekleme çözümü kendi başına yeterli midir?

Herhangi bir hırsızlık, cihaz arızası, afet, fidye yazılımı saldırısına uğradığınızda işyerinizde depolanan tüm veriler silinebilir ve kurtarma neredeyse imkansız hale gelebilir. Sonuç olarak yerinde yedekleme çözümü asla işletmenizin güvendiği tek yedekleme çözümü olmamalıdır.

 Yedekleme Çözümleri

Şirket Dışı Yedekleme Çözümleri: İşletmenizde ekstra koruma düzeyi durumu için verilerinizi firma dışında da tutmalısınız. Yukarıdaki olumsuz senaryolardan biri gerçekleşecekse, değerli verilerinizi kurtarabilmeniz için şirket dışı yedekleme çözümü idealdir.

Çevrimiçi veya Bulut Yedekleme Çözümleri: Günümüzde birçok işletme bulut sistemlerini kullanmaktadır. Çevrimiçi veya bulut yedekleme çözümleriyle verileriniz uzak çevrimiçi sunucularda depolanır. Verilerinizi çevrimiçi depolamanın avantajlarından biri; herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden internet bağlantısı olduğunda erişilebilmesidir ve kurtarma durumunda kolay erişim sağlar. Bir şekilde, gönül rahatlığıyla verilerinize ulaşabilirsiniz. Çünkü yerinde veya şirket dışı yedekleme çözümlerinde olduğu gibi dosyalarınızın kaybolması veya erişilemez hale gelmesi gibi söz konusu bir durum olmaz.

 

Yedekleme Çözümleri İçin Bizimle İletişime Geçin

 

İşletmenizin bir sanal sunucusu varsa, sanal makineler de güvenilir bir yedekleme çözümü sağlar. Sanal makine ortamları çok karmaşıktır ve sağlam bir yedekleme stratejisi oluşturma noktasında zorlaştırabilir.

 

Lotus Bilgi Teknolojileri, yedekleme çözümleri ile ilgili tüm sorularınızı cevapları. Her türlü talebinizi uzman ekibiyle yapacağı analizler sonucu size sunar. Taleplerinize en uygun çözüme hızlı bir şekilde ulaşmak için hemen iletişime geçin.

Yedekleme Çözümleri