Sunucu ve Depolama Çözümleri

Bir veya birkaç merkez sunucudaki veriler ve uygulamalar, güvenilir ve etkili iş operasyonunuzun temelini oluşturur. Hızlı ve uzun bir sürede sunucu ve depolama çözümleri, çalışanlarınız tarafından müşterilerinizle işbirliği içinde etkili veri işlemeyi sağlayacaktır.

Sunucu sistemlerinin teknolojisi ihtiyaçlara göre ayarlanmalıdır. Temel olarak Intel ve Linux tabanlı sunucular tercih edilmektedir. Belli analizler yapıldıktan sonra, size uygun bir sunucu çözümü oluşturulur. Amaca ve işletim maliyetlerine bağlı, sunucu donanımı ve fiziksel hizmet yazılımı sanal ortamlarda yaratılır.

Sunucu ve Depolama Çözümleri

Dosya, yazdırma ve e-posta hizmetlerinin yanı sıra terminal sunucusunun gereksinimlerinize göre satın alınması, kurulumu yapılandırılması gerekmektedir. Kullanıcı ve veritabanı sunucunuzun kurulumu veya geçişi, planlama çalışmalarıyla bağlı sistemle uyumlu hale getirilmelidir. Talep üzerine, yeni sistemlerinizin servis ve bakımıda gerçekleşmelidir. Mevcut sunucular için maliyet tasarrufu, bir konsolidasyon ve sanallaştırma performansı yapılması kullanılabilirliğin iyileştirilmesine imkan tanıyacak önemli süreçleri oluşturur.

Sunucu ve Depolama Hizmetleri Hangi Alanlara Çözüm Üretir?

Veri depolama türü ve veri koruma stratejisi; seçilen sunucu ve depolama teknolojisi tarafından belirlenir. Ağınızın çekirdeğine ilişkin riskler, dahili RAID kombinasyonlarının veya NAS sistemlerinin, SAN depolama çözümlerinin ve bunlara karşılık gelen veri koruma sistemlerinin yedeklilik ve kesintisiz güç kaynağı ile birlikte kullanılmasıyla yönetilecektir.

Sunucu ve Depolama Çözümleri

Sunucu ve depolama çözümlerinde şu hizmetlere bağlı şekilde çözüm üretilmektedir.

 1. Altyapı Optimizasyonu
 2. Depolama Konsolidasyonu
 3. Veri Koruma ve Çoğaltma
 4. Depolama ve Veri Taşıma
 5. Depolama Sanallaştırma
 6. Sunucu Konsolidasyonu, Sanallaştırma, Standardizasyon

Sonuçta, kuruluşların iş gereksinimlerini karşılayacak şekilde kolayca adapte olabilmelerini ve hızla yenilik yapabilmelerine bağlı olarak teknolojiyi bir iş avantajına dönüştürmelerini sağlar ve aşağıdaki avantajların yaratılmasına vesile olur.

 1. Altyapı yönetiminin güvenli, düşük maliyetli bir şekilde basitleştirip,sunucunuzu ve depolama altyapınızı uygun hale getirererek kapasiteyi ve performansı arttırır.
 2. Kalıcı ve sabit kaynak maliyetlerine katkıda bulunmadan proje hedeflerine kolaylıkla ulaşır.
 3. Daha hızlı değer üretme ve uygulamaların verimliliği sağlanır.
 4. Edinme ve uygulama maliyetlerinin azaltılmasına imkan verir.
 5. İş değişikliklerine daha hızlı ve esnek bir şekilde yanıt verir
 6. Ve elbette, her türlü riski azaltmasına yardımcı olur.

Sunucu ve Depolama Çözümleriniz İçin Lotus Bilgi Teknolojileri’ne Güvenin

Lotus Bilgi Teknolojileri, şirketlerin mevcut durumlarını analiz ederek onlara en uygun sunucu ve depolama çözümlerini sunar. Analiz çalışmaları sonucunda Lotus Bilgi Teknolojileri’nin uzman ekibi tarafından sunulan çözüm önerileriyle operasyonel verimlilik, sürdürülebilir performans ve veri güvenlik beklentileriniz çözüm bulur.

Sunucu ve Depolama Çözümleri