Bilgi Güvenliği Politikamız

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber bilgiye erişmek ve erişilen bilgiyi an içerisinde  çeşitli yerlere dağıtmak çok kolay bir eylem haline geldi. Bilginin farklı yerlere dağılımının kazanımları olduğu gibi zararları da oldukça fazladır. Kurum ve kuruluşların göz önüne almaları gereken en önemli konular arasında gizli kalması gereken bilgilerin istenmeyen kişiler tarafından elde edilmesidir.

Lotus Bilgi Teknolojileri bilişim hizmeti veren bir kurum olarak bilgi güvenliğine büyük önem veriyor. Dünya çapında projelere imza atan bir marka olarak bilgi güvenliği şirket politikalarımız arasında ilk sırada yer alıyor. Lotus Bilgi Teknolojileri olarak gizli kalması gereken bilgilerin istenmeyen kişiler tarafından ele geçirilmesini önlemek üzere sert kısıtlama politikaları uyguluyoruz.

Bilgi Güvenliği Politikamız

Dijital dünyanın bize sunduğu yeni teknolojileri ve yeni çözüm yollarını kullanmayı seviyoruz ama müşterilerimizin güvenliğinden de Lotus Bilgi Teknolojileri olarak sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.

Gizli kalması gereken bilgilerinizin istenmeyen kişilerce ele geçirilmesine izin vermiyoruz. Bilgi tasarlayan ve bunu önemli kazanımlara dönüştürme gayesinde olan bir marka olarak uluslararası standartlara uygun bir şekilde geliştirdiğimiz bilgi güvenliği politikamız ile hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşları koruyoruz. 

Bilgi güvenliği politikamızda hedefimizi Lotus Bilgi Teknolojileri’nden hizmet alan tüm kurum ve kuruluşların sürekli erişebileceği doğru ve güvenli bilgileri sunmak olarak belirledik.

Bu hedeflere ulaşmak için;

  1. Kurumunuzun gizliliğinizin sağlamak üzere bilgiye kontrolsüz erişimin önlenmesi yöntemini kullanıyoruz.
  2. Sisteminizin yetki kapsamında erişilebilirliğini ve sürekliliğini kontrol etmek amacıyla devamlı ve düzenli olarak gözden geçiriyoruz
  3. Kurumsal bilgilerinizin varlığıyla ilgili tehlikeli faktörleri saptıyoruz. Bu konudaki gerekli düzeltme çalışmalarını yaparak bu konudaki iyileştirme çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz.
  4. Kurumunuzun bilgi güvenliği politikası ve sürekliliği  hakkında çalışanlarınıza verdiğimiz gerekli eğitimlerle  onların bilgi güvenliği konusunda farkındalıklarını artırıyoruz.
  5. Kurumunuzun bilgi güvenliği ile ilgili her türlü riske karşı her zaman hazır olmasını sağlıyoruz.
  6. Müşterileri beklentileriyle ilgili olarak kurumunuza uygun öneri sistemlerini kullanıyor ve bilgi edinilmesini sağlıyoruz. Ayrıca, müşterilerinizin beklentileriyle ilgili tasarımlar yaparak doğru bilgileri müşterilerinize ulaştırıyoruz.

Bilgi güvenliği ile ilgili kanunlar kapsamında bilginin üretilmesini  ve yetki alanı içinde bilgiye erişimini sağlıyoruz.